Kursy e-learningowe dostępne na naszej platformie są BEZPŁATNE i CERTYFIKOWANE. Skierowane do nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy i zdobywaniem nowych umiejętności. Tematyka kursów jest zróżnicowana. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Szczegółowe informacje: promocja@bpchelm.pl, tel.: 82 562 24 81

  

Aktualności

(There are no discussion topics yet in this forum)

Available courses

Kurs opracowany na potrzeby WDN dla pracowników BP w Chełmie.

Generatory grafiki AI przekształcające tekst na obraz to najnowocześniejsze narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). W takich generatorach, dzięki  złożonemu procesowi sztuczna inteligencja analizuje tekst, rozumiejąc kontekst, przedmioty, atrybuty i przekazywane emocje. Następnie sztuczna inteligencja odwołuje się do ogromnych baz danych obrazów i stylów artystycznych, aby stworzyć unikalne dzieło sztuki, które odpowiada opisowi tekstowemu.

Na kursie zaprezentowane zostaną następujące narzędzia: Bing Image Creator, Leonardo AI, Slidesgo oraz Gamma.app

Adresatami kursu są wszyscy nauczyciele zainteresowani wykorzystaniem sztucznej inteligencji w edukacji do tworzenia grafik i prezentacji.

Zapisy: samodzielne

Certyfikat: tak

Prowadząca: Katarzyna Kalita

Opis kursu:

Na kursie: 

 1. dowiesz się, jak działa ChatGPT, zrozumiesz podstawowe pojęcia sztucznej inteligencji i nauczysz się, jakie są zastosowania modelu GPT-3.5.
 2. przećwiczysz korzystanie z ChatGPT w praktyce, tworząc dialogi, zadając pytania i eksperymentując z interakcjami.
 3. poznasz zasady etyki i bezpieczeństwa w użyciu sztucznej inteligencji, aby unikać problemów związanych z uprzedzeniami i prywatnością.
 4. skupisz się na poprawie umiejętności komunikacyjnych w interakcjach z ChatGPT, ucząc się, jak efektywnie komunikować się z sztuczną inteligencją.
 5. zastosujesz zdobytą wiedzę, tworząc własne interaktywne rozwiązanie z użyciem ChatGPT.

Adresaci: wszyscy zainteresowani nauczyciele.

Zapisy: samodzielne.

Kontakt: Katarzyna Kalita, katarzyna.kalita@bpchelm.pl, 82/562 24 81.

Certyfikat: tak.

Termin: bezterminowo.

LinkedIn to międzynarodowy portal społecznościowy, który został założony, by ułatwiać użytkownikom nawiązywanie kontaktów zawodowo-biznesowych. Serwis umożliwia pracodawcom zamieszczanie ofert pracy i wyszukiwanie kandydatów. LinkedIn działa od 2003 roku i ma 24 wersje językowe, w tym polską. Pozwala  dokumentować kolejne etapy kariery i szukać nowych możliwości rozwoju. To profesjonalny serwis, który wykorzystuje się głównie w celach zawodowych. Na kursie dowiesz się jak działa i czym jest LinkedIn, stworzysz swój profil oraz nauczysz się administrować nim w codziennym życiu. LinkedIn jest świetnym narzędziem adresowanym do młodych ludzi rozpoczynających poszukiwania pierwszej pracy.

 • KURS BEZPŁATNY
 • CERTYFIKAT UCZESTNICTWA.

Adresat: wszyscy zainteresowani nauczyciele, w tym szkolni doradcy zawodowi.

Cele: nabycie umiejętności korzystania z Linkedin.

Dostęp: samodzielne zapisy na kurs (do chwili rozpoczęcia kursu).

Termin rozpoczęcia: 18.12.2023 r.

Czas trwania: 3 godz. dydaktyczne

Prowadzący: Katarzyna Kalita

Kontakt: katarzyna.kalita@bpchelm.pl, tel. 82 562 24 81

Kurs stanowi bazę materiałów, linków, scenariuszy i propozycji do wykorzystania na zajęciach z dziećmi. Zastosowanie teatrzyku Kamishibai daje nieograniczone możliwości oraz pozwala płynnie wprowadzić najmłodszych w świat literatury. Rozbudza dziecięcą wyobraźnię i inspiruje do dalszych poszukiwań. Opowiadając historie, dzieci rozwijają umiejętności formułowania dłuższych wypowiedzi oraz wzbogacają swoje słownictwo.
Zapraszam wszystkich chętnych nauczycieli. Kurs jest bezpłatny, zakończony otrzymaniem imiennego certyfikatu.
Prowadząca: Joanna Sochal

Platforma wymiany informacji, komunikatów dla nauczycieli bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie.

TED-Ed to projekt służący do tworzenia wartościowych lekcji, które następnie mogą być rozpowszechniane. TED-Ed pozwala na tworzenie zindywidualizowanych lekcji za pomocą filmów edukacyjnych dostępnych na YouTube. Ten kurs służy do nauki tworzenia lekcji z wykorzystaniem platformy TED-Ed.

Adresat: wszyscy zainteresowani nauczyciele

Cele: nabycie umiejętności pracy z platformą TED-Ed

Dostęp: do końca czerwca 2024 r.

Czas trwania: 10 godz. dydaktycznych (7,5 godz.)

Prowadzący: Katarzyna Kalita

Kontakt: katarzyna.kalita@bpchelm.pl, tel. 82 562 24 81

Kurs skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, którzy chcieliby w swoich lekcjach wykorzystywać nowoczesne technologie i wszelkie dobrodziejstwa jakie one niosą.
Celem kursu jest poznanie działania dwóch prostych generatorów chmur wyrazów oraz zdobycie umiejętności posługiwania się nimi w codziennej pracy nauczyciela.

Kurs jest otwarty bezterminowo, składa się z części instruktażowej i zadaniowej.
Treści kursu dotyczą tworzenia chmur wyrazów oraz wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.
Kurs jest BEZPŁATNY, a ukończenie go potwierdzone CERTYFIKATEM.

ZAPRASZAM do wspólnej nauki!

Kurs skierowany jest głównie do nauczycieli, którzy chcieliby w ciekawy, nowoczesny i innowacyjny sposób prowadzić lekcje i sprawdzać wiedzę swoich uczniów. Wystarczy zapisać się  aby mieć możliwość zdobycia  umiejętności tworzenia wyjątkowych quizów i móc wykorzystać je w procesie nauczania jako pomoc do tworzenia niepowtarzalnych lekcji lub nietypowej pracy domowej.


Kurs Canva plus jest dedykowany tym osobom, które posiadają już wstępną wiedzę i umiejętności o pracy w aplikacji. W tym kursie pójdziemy o krok dalej i poznamy nowe funkcjonalności Canvy, które przydadzą się  w pracy z uczniem, do wykonania pomocy dydaktycznych, dedykowanych drobnych prezentów czy nagród, dyplomów oraz w tworzeniu materiałów na stronę szkoły, czy do mediów społecznościowych. Kurs będzie dostępny bezterminowo, a każdy, kto go ukończy otrzyma Certyfikat. Prowadząca: Joanna Sobańska - kontakt: joanna.sobanska@bpchelm.pl

Zapraszam do udziału :)


Book Creator to aplikacja edukacyjna do tworzenia książek multimedialnych (e-booków) z różnorodnymi możliwościami wykorzystania oraz dostosowana dla nauczycieli i uczniów na wszystkich poziomach edukacyjnych. Na kursie uczestnicy poznają podstawowe funkcje aplikacji Book Creator, dowiedzą się jak wykorzystywać multimedialne książki w pracy z uczniami, nauczą się korzystać z biblioteki i zasobów  Book Creatora oraz dowiedzą się jak stworzyć e-booka z wykorzystaniem szablonów.

 • Certyfikat uczestnictwa.
 • Kurs jest bezpłatny.
 • Kurs dostępny do końca czerwca 2024 r.

Zapraszamy szkolnych doradców zawodowych m. Chełma i powiatów chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego do uczestnictwa  w nowej sieci Wsparcia i Samokształcenia Nauczycieli Doradca zawodowy (DoZa).

Celem sieci DoZa jest rozwój warsztatu pracy osób zajmujących się doradztwem edukacyjno-zawodowym w szkołach i placówkach poprzez wymianę doświadczeń między uczestnikami oraz analiza dobrych praktyk, a także:

 • pozyskiwanie metodycznego i merytorycznego wsparcia ekspertów,
 • doskonalenie warsztatu pracy i poszerzanie kompetencji uczestników,
 • wypracowanie nowych rozwiązań,
 • nawiązywanie kontaktów i współpracy między uczestnikami,
 • dzielenie się nowinkami książkowymi, ciekawymi narzędziami, sprawdzonymi scenariuszami,
 • tworzenie bazy wiedzy o dobrych praktykach np. w zakresie pracy z uczniem o SPE, współpracy z pracodawcami, motywowania uczniów itp.,
 • inne tematy zgodne z potrzebami grupy.

Miejsce: stacjonarnie w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie, zdalnie na Bibliotecznej Platformie Zdalnej Edukacji oraz online na platformie BigBlueButton.

Termin: r. szk. 2023/2024 - z możliwością kontynuacji.

Koordynator: Katarzyna Kalita, katarzyna.kalita@bpchelm.pl, 82 562 24 81.

Udział w Sieci jest BEZPŁATNY, uczestnicy otrzymują CERTYFIKATY, będące potwierdzeniem działań.

 

Zapraszamy nauczycieli wszystkich specjalności do włączenia się w działania naszej Sieci!
Celem naszych sieciowych działań jest wzajemna komunikacja, wymiana doświadczeń, samokształcenie oraz poszerzanie kompetencji w zakresie wykorzystania nowych technologii w nauczaniu wszystkich przedmiotów.
Dołącz do nas! Dziel się swoją wiedzą i cyfrowymi doświadczeniami z pracy w szkole! Zdobywaj nowe umiejętności!
Udział w Sieci jest BEZPLATNY, uczestnicy otrzymują CERTYFIKATY, będące potwierdzeniem działań

Kontakt: cztik@bpchelm.pl, bpchelm@gmail.com, 82/562 24 81 
Koordynator: Magdalena Machowicz

 

Zapraszamy bibliotekarzy szkolnych i innych nauczycieli zainteresowanych nowoczesnymi formami pracy biblioteki oraz upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży do udziału w sieci współpracy i samokształcenia
KREATYWNY BIBLIOTEKARZ

Dostęp: tylko dla uczestników sieci 

Czas trwania: rok szkolny 2023/2024

E-mail do kontaktu: kreatywnybpchelm@gmail.com

Na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 każdy aktywny uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału w pracach sieci.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi, które dotyczą bezpiecznego użytkowania internetu. Materiały można wykorzystać do zajęć z uczniami.