TED-Ed to projekt służący do tworzenia wartościowych lekcji, które następnie mogą być rozpowszechniane. TED-Ed pozwala na tworzenie zindywidualizowanych lekcji za pomocą filmów edukacyjnych dostępnych na YouTube. Ten kurs służy do nauki tworzenia lekcji z wykorzystaniem platformy TED-Ed.

Adresat: wszyscy zainteresowani nauczyciele

Cele: nabycie umiejętności pracy z platformą TED-Ed

Dostęp: samodzielne zapisy na kurs (do chwili rozpoczęcia kursu)

Termin rozpoczęcia: 20.09.2023 r.

Czas trwania: 10 godz. dydaktycznych (7,5 godz.)

Prowadzący: Katarzyna Kalita

Kontakt: katarzyna.kalita@bpchelm.pl, tel. 82 562 24 81

Ewaluacja w pracy nauczyciela jest bardzo ważna. Sprawdzenie, czy dane działanie osiągnęło swoje cele jest istotnym elementem naszej pracy. Budując autorytet, nauczyciel musi wiedzieć, czy i jak realizuje swoje zadania, co robi dobrze, a nad czym powinien popracować. Dzięki ewaluacji przeprowadzonej w rzetelny sposób możemy wdrożyć niezbędne zmiany i stać się refleksyjnymi praktykami. 
Na kursie przedstawię Państwu narzędzia TIK, które możemy wykorzystać do ewaluacji. Z pewnością wprowadzą one element ciekawości, zaangażowania oraz zachęcą uczniów do szczerych odpowiedzi.
Kurs jest bezpłatny, bezterminowy, zakończony uzyskaniem imiennego certyfikatu.
Prowadząca: Magdalena Machowicz, Wydział Promocji i Wspomagania Edukacji

 

Dzięki wykorzystaniu narzędzi TIK w efektywny sposób można trenować umiejętności opowiadania ciekawych historii. Storytelling pozwala rozwijać wyobraźnię uczniów, a także umiejętności komunikacyjne, logiczne myślenie i wnioskowanie.
Na kursie przedstawię Państwu ciekawe narzędzia do wykorzystania na lekcjach.
Kurs dostępny jest bezterminowo, zakończony otrzymaniem imiennego certyfikatu.
Prowadząca: Magdalena Machowicz, Wydział Promocji i Wspomagania Edukacji
Poznaj genialne narzędzie webowe do projektowania interesujących wizualnie, interaktywnych treści. Umożliwia tworzenie m.in.: prezentacji, interaktywnych obrazów, quizów, escape roomów, przewodników, infografik, oraz prezentacji wideo. 
Kurs jest BEZPŁATNY, zakończony CERTYFIKATEM. Dostępny do końca czerwca 2021 r.
Prowadzące: Magdalena Machowicz, Joanna Sobańska

 

Kurs skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli, którzy chcieliby w swoich lekcjach wykorzystywać nowoczesne technologie i wszelkie dobrodziejstwa jakie one niosą.
Celem kursu jest poznanie działania dwóch prostych generatorów chmur wyrazów oraz zdobycie umiejętności posługiwania się nimi w codziennej pracy nauczyciela.

Kurs jest otwarty bezterminowo, składa się z części instruktażowej i zadaniowej.
Treści kursu dotyczą tworzenia chmur wyrazów oraz wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.
Kurs jest BEZPŁATNY, a ukończenie go potwierdzone CERTYFIKATEM.

ZAPRASZAM do wspólnej nauki!

Urzekająco proste i pomysłowe narzędzie do szybkiego pozyskiwania przez nauczyciela błyskawicznej informacji zwrotnej. Dzięki niej, za pomocą wydrukowanych kart, możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie lub mały test. Aplikacja jest bezpłatna.
Kurs dostępny na Platformie przez cały rok szkolny 2020/2021
Kurs zakończony certyfikatem!
Prowadząca: Magdalena Machowicz

Na kursie dowiesz się co to są kody QR, poznasz proste generatory do ich tworzenia oraz zastosowanie i sposób wykorzystania na lekcji! Kody QR to świetna propozycja do wprowadzenia nowego materiału, powtórzenia, przedstawienie definicji. To innowacyjny sposób na wprowadzenie elementu ciekawości, integracji i rywalizacji na lekcji. 

Celem kursu jest nabycie umiejętności tworzenia kodów QR.

Zapisz się na kurs! Poznaj nowy wymiar edukacji!

Kurs skierowany jest głównie do nauczycieli, którzy chcieliby w ciekawy, nowoczesny i innowacyjny sposób prowadzić lekcje i sprawdzać wiedzę swoich uczniów. Wystarczy zapisać się  aby mieć możliwość zdobycia  umiejętności tworzenia wyjątkowych quizów i móc wykorzystać je w procesie nauczania jako pomoc do tworzenia niepowtarzalnych lekcji lub nietypowej pracy domowej.


Kurs omawia narzędzie do personalizacji filmów. Jest to uniwersalny program, który może być wykorzystywany przez nauczycieli niezależnie od nauczanego przedmiotu. Angażuje uczniów do dyskusji i dzielenia się swoimi wrażeniami, rozwija umiejętności słuchania ze zrozumieniem poprzez użycie pytań sprawdzających. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą tworzyć atrakcyjne lekcje video.