Generatory grafiki AI przekształcające tekst na obraz to najnowocześniejsze narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). W takich generatorach, dzięki  złożonemu procesowi sztuczna inteligencja analizuje tekst, rozumiejąc kontekst, przedmioty, atrybuty i przekazywane emocje. Następnie sztuczna inteligencja odwołuje się do ogromnych baz danych obrazów i stylów artystycznych, aby stworzyć unikalne dzieło sztuki, które odpowiada opisowi tekstowemu.

Na kursie zaprezentowane zostaną następujące narzędzia: Bing Image Creator, Leonardo AI, Slidesgo oraz Gamma.app

Adresatami kursu są wszyscy nauczyciele zainteresowani wykorzystaniem sztucznej inteligencji w edukacji do tworzenia grafik i prezentacji.

Zapisy: samodzielne

Certyfikat: tak

Prowadząca: Katarzyna Kalita

Opis kursu:

Na kursie: 

  1. dowiesz się, jak działa ChatGPT, zrozumiesz podstawowe pojęcia sztucznej inteligencji i nauczysz się, jakie są zastosowania modelu GPT-3.5.
  2. przećwiczysz korzystanie z ChatGPT w praktyce, tworząc dialogi, zadając pytania i eksperymentując z interakcjami.
  3. poznasz zasady etyki i bezpieczeństwa w użyciu sztucznej inteligencji, aby unikać problemów związanych z uprzedzeniami i prywatnością.
  4. skupisz się na poprawie umiejętności komunikacyjnych w interakcjach z ChatGPT, ucząc się, jak efektywnie komunikować się z sztuczną inteligencją.
  5. zastosujesz zdobytą wiedzę, tworząc własne interaktywne rozwiązanie z użyciem ChatGPT.

Adresaci: wszyscy zainteresowani nauczyciele.

Zapisy: samodzielne.

Kontakt: Katarzyna Kalita, katarzyna.kalita@bpchelm.pl, 82/562 24 81.

Certyfikat: tak.

Termin: bezterminowo.

LinkedIn to międzynarodowy portal społecznościowy, który został założony, by ułatwiać użytkownikom nawiązywanie kontaktów zawodowo-biznesowych. Serwis umożliwia pracodawcom zamieszczanie ofert pracy i wyszukiwanie kandydatów. LinkedIn działa od 2003 roku i ma 24 wersje językowe, w tym polską. Pozwala  dokumentować kolejne etapy kariery i szukać nowych możliwości rozwoju. To profesjonalny serwis, który wykorzystuje się głównie w celach zawodowych. Na kursie dowiesz się jak działa i czym jest LinkedIn, stworzysz swój profil oraz nauczysz się administrować nim w codziennym życiu. LinkedIn jest świetnym narzędziem adresowanym do młodych ludzi rozpoczynających poszukiwania pierwszej pracy.

  • KURS BEZPŁATNY
  • CERTYFIKAT UCZESTNICTWA.

Adresat: wszyscy zainteresowani nauczyciele, w tym szkolni doradcy zawodowi.

Cele: nabycie umiejętności korzystania z Linkedin.

Dostęp: samodzielne zapisy na kurs (do chwili rozpoczęcia kursu).

Termin rozpoczęcia: 18.12.2023 r.

Czas trwania: 3 godz. dydaktyczne

Prowadzący: Katarzyna Kalita

Kontakt: katarzyna.kalita@bpchelm.pl, tel. 82 562 24 81

Kurs stanowi bazę materiałów, linków, scenariuszy i propozycji do wykorzystania na zajęciach z dziećmi. Zastosowanie teatrzyku Kamishibai daje nieograniczone możliwości oraz pozwala płynnie wprowadzić najmłodszych w świat literatury. Rozbudza dziecięcą wyobraźnię i inspiruje do dalszych poszukiwań. Opowiadając historie, dzieci rozwijają umiejętności formułowania dłuższych wypowiedzi oraz wzbogacają swoje słownictwo.
Zapraszam wszystkich chętnych nauczycieli. Kurs jest bezpłatny, zakończony otrzymaniem imiennego certyfikatu.
Prowadząca: Joanna Sochal

Platforma wymiany informacji, komunikatów dla nauczycieli bibliotekarzy Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie.