Kurs stanowi bazę materiałów, linków, scenariuszy i propozycji do wykorzystania na różnych przedmiotach. Kodowanie wspomaga rozwój wielu umiejętności, w tym logicznego myślenia, analizowania, wyobraźni przestrzennej, a także podstawowych funkcji poznawczych: pamięć, koncentrację uwagi, syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. Na kursie przedstawię propozycje wykorzystania elementów kodowania i programowania na różnych przedmiotach (humanistycznych i matematyczno - przyrodniczych) 
Kurs jest bezpłatny, bezterminowy, zakończony otrzymaniem imiennego certyfikatu.
Prowadząca: Magdalena Machowicz (Wydział Promocji i Wspomagania Edukacji)

Kurs skierowany jest do nauczycieli, którzy chcą poznać ciekawe roboty edukacyjne oraz dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystać je na zajęciach edukacyjnych. Na kursie zostaną zaprezentowane roboty oraz ich funkcje, które pomogą w przeprowadzeniu inspirujących zajęć. Roboty to nie tylko nauka programowania. Ich wykorzystanie przede wszystkim wpływa na rozwój myślenia analitycznego, przyczynowo-skutkowego oraz kreatywności. Edukacja cyfrowa to przyszłość. Warto wprowadzać elementy innowacji technologicznych na lekcjach. Z pewnością będą one inspirujące i atrakcyjne dla naszych uczniów.
Kurs dostępny jest bezterminowo. Udział zakończony jest otrzymaniem imiennego certyfikatu.
Prowadząca: Magdalena Machowicz (Wydział Promocji i Wspomagania Edukacji)
Kurs stanowi przegląd najciekawszych darmowych gier komputerowych, które uczą podstaw programowania. Można je wykorzystać w szkole, już od najmłodszych klas. Nauka programowania stanowi w obecnych czasach dużą szansę dla dzieci, pozwala zrozumieć jak działają urządzenia elektroniczne i uczy wykorzystywać technologie w twórczy sposób. Przyczynia się do kształtowania u uczniów umiejętności logicznego myślenia oraz zdolności algorytmicznego rozwiązywania problemów. 
Kurs jest BEZPŁATNY, zakończony otrzymaniem imiennego certyfikatu
Prowadząca: Magdalena Machowicz
Kurs skierowany jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Prowadzące przedstawią bezpłatne narzędzia, aplikacje, programy oraz materiały dydaktyczne, które można wykorzystać w pracy z dziećmi. Podstawy kodowania i programowania u najmłodszych świetnie rozwijają pamięć, uczą logicznego myślenia.
Rozpocznij przygodę z kodowaniem ze swoimi uczniami. Wprowadź ich w niezwykły świat robotyki!
Kurs jest BEZPŁATNY, zakończony otrzymaniem imiennego CERTYFIKATU
Prowadzące: Magdalena Machowicz i Joanna Sobańska