Na kursie dowiesz się co to są kody QR, poznasz proste generatory do ich tworzenia oraz zastosowanie i sposób wykorzystania na lekcji! Kody QR to świetna propozycja do wprowadzenia nowego materiału, powtórzenia, przedstawienie definicji. To innowacyjny sposób na wprowadzenie elementu ciekawości, integracji i rywalizacji na lekcji. 

Celem kursu jest nabycie umiejętności tworzenia kodów QR.

Zapisz się na kurs! Poznaj nowy wymiar edukacji!

Kahoot to bezpłatne narzędzie służące do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych i stacjonarnych, które posiadają odbiorcy. Wystarczy stworzyć kilka pytań, uzupełnić je obrazem lub filmem i sprawdzian, powtórzenie materiału lub praca domowa gotowa. Do dzieła!

Slide.ly to szybki i prosty sposób na utworzenie filmu, galerii, kolażu z użyciem swoich zdjęć lub filmów. Naszą pracę możemy urozmaicić dodając muzykę i teksty. Już w kilka minut możemy przygotować krótką prezentację swojego projektu lub wizualną opowieść, a następnie podzielić się nią na stronie internetowej, blogu i w serwisach społecznościowych.

Kurs skierowany jest do nauczycieli, którzy chcą urozmaicić swoją pracę i wzbogacić swój warsztat  o niebanalne galerie i filmy ze zdjęć.

Kurs przeznaczony jest dla każdego odbiorcy, ale szczególnie dedykowany został nauczycielom, który w swojej pracy chcą wykorzystywać bezpłatne narzędzia aplikacji Genial.ly do tworzenia interaktywnych, multimedialnych materiałów edukacyjnych: prezentacji, obrazów, infografik i quizów.

grn

Kurs trwa od 1 do 7 czerwca 

 

Kurs omawia narzędzie do personalizacji filmów. Jest to uniwersalny program, który może być wykorzystywany przez nauczycieli niezależnie od nauczanego przedmiotu. Angażuje uczniów do dyskusji i dzielenia się swoimi wrażeniami, rozwija umiejętności słuchania ze zrozumieniem poprzez użycie pytań sprawdzających. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą tworzyć atrakcyjne lekcje video.

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tworzeniem interaktywnych arkuszy dydaktycznych.

Tworzone w programie Wizer.me materiały mogą być wykorzystywane na lekcji jako wprowadzenie do tematu, jako praca domowa lub test sprawdzający wiedzę uczniów.